Categories
Uncategorized

Gerçekliğin oyuncuların kariyerlerine etkisi

Futbol, her dört yılda bir Dünya Kupası sezonunun tüm dünyanın dalgalandığını söylemek abartılı değildir, özellikle de her dört yılda bir, her iki cinsiyetten bağımsız olarak, dünyanın her yerinden çok hevesli bir spordur. Koreliler Park Ji-sung ve Son Heung-min’e hevesli ve şafakta geceleri uyuyorlar ve denizaşırı futbol oyunlarını izliyorlar, Kuzey Korelilerin futbol sevgisi asla Güney Korelilerin gerisinde kalmaz.
2002 Kore-Japonya Dünya Kupası, bizim için unutulmaz bir an. Bunun nedeni, Kore milli takımının ilk 16 tura ilerlemesi ve çeyrek finale ilerlemesi ve tüm insanlara mutlu bir an vermesidir. O zamanlar Kore, Asya futbolunun en güçlüsü olarak ün kazandı.
Ancak, 1966’da Kuzey Kore’nin Dünya Kupası çeyrek finallerine zaten girdiğini bilen pek çok insan yok. 1966 İngiltere Dünya Kupası’nda Kuzey Kore milli takımı, Asya Dünya Kupası finallerinin ilk galibiyetiyle çeyrek finale yükseldi ve İtalya’yı yendi. Çeyrek finalde Portekiz’i 3-0 öne geçirdikten sonra, sadece birkaç dakika içinde beş gol attı ve 3-5 mağlup oldu.
Bu makale, Kuzey Korelilerin futbol sevgisine ve Kuzey Koreli yetkililerin futboluna cömert yatırımlara ek olarak, denizaşırı futbol takımlarına ait nba중계 Kuzey Koreli oyuncuları aydınlatarak Kuzey Kore futbolunun hikayesini çözmeyi amaçlamaktadır.
Dünyanın dört bir yanından insanların sevmediği bir spor var. Futbol. Bu bir istisna değil, bu yüzden Kuzey Koreliler boş zamanlarında denizaşırı futbol oyunlarına bakıyorlar ve küçük hayranlar dünyaca ünlü oyuncuların isimlerini idol olarak görüyorlar.
Kuzey Kore’nin futbol sevgisi son zamanlarda başlamadı; Güney ve Güney Kore’nin futbol sevgisi, yaklaşık 100 yıl önce Japon sömürge döneminde başladı. 1929’da Seul ve Pyongyang’ı birbirine bağlayan ‘Gyeongseong Pyongyang Futbol Şampiyonası’ düzenlendi ve her iki takım da gururla oynadı.
Kyungsung Futbol Takımı ve Pyongyang Futbol Takımı, kurtuluştan sonra Kore-arası milli takımın ana oyuncusu oldu, ancak siyasi durum nedeniyle Kore-arası futbol borsaları askıya alındı. Ancak, Ekim 1990’da Gyeongpyeong Futbol Federasyonu’nu birbirine bağlayan Kore-arası birleşme futbolu yarışması düzenlendi ve 2002’de Seul Dünya Kupası Stadyumu’nda Kore-arası birleşme futbolu maçı düzenlendi. O zamandan beri, Güney ve Kuzey Kore arasındaki futbol sevgisi, Kuzey Kore’nin dostça futbol yarışması düzenlendiğinden Kore-arası değişim için yeni bir yer haline geldi.
Lionel Messi, Cristiano Ronaldo ve Sohn Heung-min gibi dünya çapındaki futbol yıldızlarının ortak bir yönü var: çocukluğumdan beri sistematik bir gençlik futbol sistemi yaşadım. Kuzey Kore ayrıca, yeni bir futbol okulu kurarak umut verici futbolu teşvik etmek için coşkulu bir atmosfere sahiptir.
Kuzey Kore, Pyongyang Futbol Okulu ve Helal City Futbol Okulu gibi bir futbol eğitim kurumu işletiyor ve Nampo Futbol Okulu yakın zamanda tamamlandı. Kuzey Kore yetkilileri bununla sınırlı değil, her ilde böyle bir futbol profesyonel eğitim kurumu kurmayı planlıyor. Son zamanlarda tamamlanan Nampo Futbol Okulu, Kuzey Kore gazetelerinin kapsamıyla nispeten iyi bilinmektedir.
İşçi Partisi’nin bronşu olan İşçi Gazetesi, 28 Ekim 2020’de Nampo Şehri Futbol Okulu’nu tanıttı ve “Ülkedeki futbolcuların (hücum umutlu) yetiştirilmesine katkıda bulunacak bir futbol okulu inşası son aşamada destekleniyor” dedi. Çalışma Gazetesi, Nampo Futbol Okulu’nun en son öğretmenlerini, yurtlarını, eğitim alanlarını ve stadyumlarını tanıttı ve bu mükemmel tesislerin öğrencilerin öğrenmelerini ve yaşamlarını tam olarak garanti edebileceğini ekledi.
Çalışma gazetesi ayrıca 10 Ekim 2020’de yeni kurulan Pyongyang Futbol Okulu’nu da aydınlattı. Pyongyang Futbol Okulu, 12 Ağustos 2020’de tamamlandığı bilinen Dongpyeong Stadyumu’nun bazı yenilemeleridir. Şu anda, Kuzey Kore aynı futbol okulunu da işletiyor. Sadece birkaç ay içinde iki futbol okulu tamamlandı ve Kuzey Kore makamlarının futbol umutlarını teşvik etme konusunda güçlü bir taahhüt gösteriyor.
Pyongyang Uluslararası Futbol Okulu ve Nampo Futbol Okulu’nun tamamlanmasından önce, Kuzey Kore, 2013 yılında Daedong Nehri’nin yakınındaki Pyongyang Uluslararası Futbol Okulu’nu kurdu ve 7 ila 17 yaş arası erkek ve kız öğrencileri eğitti. futbol. Okuldaki oyunculardan biri, İtalyan profesyonel futbol takımı Juventus’a katılan ve konuları toplayan Han Kwang Sung.
Park Kwang-ryong ve Choi Sung-hyuk, sırasıyla Avusturya’daki SKN Zhangktten ve İtalya’daki ABD Arecho’da (S.S. Arezzo) aktif olarak yer alıyorlar. En az yüz binlerce avroluk maaş sözleşmeleri yaptıkları biliniyor, ancak İşçi Partisi’ne% 70’ten fazla para ödedikleri biliniyor.
Kalan yüzde 30’u bile, yerel Kuzey Kore elçiliğinin yaşam masraflarını “sadık fonlar” adına aldıkları ve Pyongyang’a gönderdikleri bilindiğinden, maaşlarının hepsinin onlara geri dönüp dönmeyeceğinden şüphelidir.
Daha önce de belirtildiği gibi, BM Güvenlik Konseyi (Güvenlik Konseyi), Aralık 2017’de Kuzey Kore’ye 2397 yaptırımını kabul etti ve her ülkeyi, denizaşırı ülkelerde çalışan Kuzey Koreli işçilerin asgari yaşam maliyeti hariç, Kuzey Kore’nin silah geliştirmesinde kötüye kullanıldığına karar verdi. 22 Aralık 2019’a kadar Kuzey Kore’ye geri dönmeye çağırdı.BM Güvenlik Konseyi’nin Kuzey Kore’ye karşı yaptırım kararına göre, denizaşırı futbol sahnesinde oynayan Kuzey Koreli oyuncular artık iş vizeleri almakta zorlanıyorlar.

답글 남기기

이메일 주소를 발행하지 않을 것입니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다